Wszystko wygląda pięknie wraz z nadejściem cieplejszej pogody. Możesz w pełni wykorzystać ten czas, aby poprawić swoją fotografię. Oto kilka wiosennych wyzwań fotograficznych związanych z kwiatami.

Kwiaty są cierpliwe i trudne do fotografowania. Czasami trzeba się mocno napracować, aby wydobyć piękno kwiatów. Oto piętnaście pomysłów i ćwiczeń, które obejmują różne tematy. Wszystkie one dotyczą kompozycji obrazu, obsługi aparatu, wyboru obiektywu, ekspozycji i kierunku fotografowania. Możesz wybrać jeden z nich lub wszystkie. Możesz znaleźć kwiaty w bliskiej odległości od swojego domu i wykorzystać kolejny okres na poprawę. Kwiaty kwitną na łąkach i w ogrodach, a także na drzewach i krzewach. Jest ich naprawdę wiele. Na pewno uda Ci się je znaleźć.

Te zdjęcia są warte shout-out. Zamieśćcie link w komentarzu pod postem. Życzę miłej zabawy z wyzwaniem fotograficznym.

Wiosenne wyzwanie fotograficzne - Kwiaty

1. Umieść "przeszkodę" przed swoim obiektywem.

Przy wyborze tematu zdjęcia wybierz obiekt, który jest łatwo widoczny wśród innych kwiatów. Upewnij się, że główny obiekt znajduje się w kadrze. Po ustawieniu ostrości na główny obiekt, przesuń roślinę przed sobą na bok. Nadal będzie ona ładnie zamykać kadr. W ten sposób fotografujesz.

2. Zrób światło z ciemności

Elegancka aranżacja to światło na ciemnym tle. Ciemne tło może być spowodowane ciemnymi obiektami w tle lub jaśniejszymi obiektami, które są w cieniu. Aby wzmocnić efekt, przyciemnij tło za pomocą funkcji edycji zdjęć w programie graficznym.

3. Wypełnij całą ramkę kwiatami

Możesz wypełnić całą ramę kwiatami, sadząc drzewa owocowe, krzewy lub pola kwiatów.

4. Zrób zdjęcie w jasnych tonacjach

Jasne kwiaty na jasnym tle. Fotografie delikatnych kwiatów najlepiej wykonywać w jasnych tonacjach.

5. Wykorzystaj centralną kompozycję

Symetryczne kwiaty dobrze sprawdzają się na zdjęciach, które mają centralną kompozycję. Umieść taki kwiat w centralnym miejscu kadru.

6. Umieść główny temat w mocnym punkcie

Zasada trzech podziałów nakazuje umieszczenie głównego tematu w mocnym punkcie.

7. Użyj niebieskiego nieba jako tła

Pogoda może wpływać na kolor nieba. W słoneczny dzień jest on jednak łatwy do znalezienia. Aby go przyciemnić, możesz użyć filtrów polaryzacyjnych.

8. Zbliż się i pokaż wnętrze

Piękne kwiaty nie muszą być całe. Możesz pokazać wnętrze kwiatu za pomocą obiektywu makro, fotografii zbliżeniowej lub innej metody. To jest kwiat pigwy.

9 - A co z samymi płatkami?

Wiele kwiatów ma nietypowe kształty płatków. Można na nie spojrzeć również jak je ułożyć. Na zdjęciu pokazane są płatki magnolii.

10 - Zrób zdjęcie z boku

Najlepszym sposobem na oglądanie kwiatów jest spojrzenie z góry. Kadr może stać się bardziej atrakcyjny poprzez zmianę perspektywy. Zrób zdjęcie boczne aparatem, a następnie zejdź do poziomu kwiatu.

11 - Zrób grupowe zdjęcie kwiatów

Fotografowanie grupy kwiatów może wydawać się łatwe. Należy pamiętać, że te zdjęcia często zawierają dodatkowe kwiaty, które znajdują się zaledwie kilka kroków dalej. Może to mieć negatywny wpływ na zdjęcie.

12 Umieść obiekt po przekątnej

Umieść fotografowany obiekt po skośnej stronie kadru, aby zdjęcie było bardziej dynamiczne.

13. Zrób zdjęcie światła

Fotografowanie pod światło oznacza konieczność zmiany ekspozycji zdjęcia i wprowadzenia odpowiedniej korekty ekspozycji.

14. Wykonuj zdjęcia, gdy słońce jest nisko

Najlepsze warunki oświetleniowe zapewnia słońce w najniższym położeniu. Jest ono wykorzystywane do wielu celów fotograficznych, w tym do zdjęć kwiatów.

15. Obracanie aparatu podczas ekspozycji

Możesz dostosować czas otwarcia migawki, aby umożliwić większe skręcenie i/lub powiększenie obiektywu (jeśli Twój aparat na to pozwala). Spowoduje to uzyskanie nieostrego, ale wciąż interesującego obrazu. Tutaj czas ekspozycji wynosił 0,4 sekundy.

Wiosenne wyzwanie fotograficzne - Kwiaty karta zadań.

Kliknij w poniższy link, aby pobrać kartę z wiosennym wyzwaniem. Jest ona dostępna w formacie PDF, który możecie pobrać i wydrukować. Możesz zaznaczyć wykonane zadania i dodać notatki z komentarzami, pytaniami lub propozycjami dodatkowych zdjęć. Można się nią podzielić z innymi osobami, które interesują się fotografią i chcą podjąć wyzwanie.

Karta wiosennego wyzwania fotograficznego [PDF]

Zostaw komentarz, jeśli chciałbyś, abym napisała więcej o wybranym wyzwaniu lub zdjęciu.

Zapraszam do robienia zdjęć w okresie wiosennym. Zamieśćcie link do swoich zdjęć w komentarzu pod tym postem. Pokażcie nam co udało Wam się uchwycić swoim aparatem.