Aukcje internetowe i sklepy internetowe mogą mieć znaczący wpływ na ostateczną decyzję zakupową klientów. Jeśli są zrobione dobrze, przyciągną uwagę, wpłyną na emocje i skłonią do zakupu. Jeśli jednak będą zrobione słabo, klient szybko przejrzy broszury bez większego zainteresowania. Ważne jest, aby zarówno techniczne, jak i wizualne aspekty zdjęć wykorzystywanych w sklepie internetowym były dobrze przygotowane. Jakie są aktualne standardy fotografii produktowej? Jak robić zdjęcia na aukcjach Allegro lub w sklepach internetowych?

Zdjęcia na aukcje Allegro i do sklepów internetowych - dlaczego zdjęcia są tak ważne?

Sprzedaż internetowa znacznie różni się od sprzedaży stacjonarnej. Jedną z głównych różnic jest brak możliwości dotknięcia lub zobaczenia towaru z bliska przez klientów. Sposób prezentacji produktu na stronie internetowej może mieć znaczący wpływ na ostateczną transakcję klienta. Odpowiednio przygotowane zdjęcia produktów do sklepu internetowego odpowiadają nie tylko za prezentację wizualną, ale również stanowią element składowy opisu. Dzięki temu klient może wiedzieć, co kupuje. Zdjęcia są ważne dla sukcesu e-biznesu. Mogą przyciągać uwagę, inspirować wyobraźnię i zwiększać renomę marki.

Gdzie znaleźć zdjęcia do sklepu internetowego?

Trzy źródła mogą dostarczyć zdjęcia do sklepu internetowego:

  • Jeśli to możliwe, korzystaj ze zdjęć producenta
  • Korzystaj z usług profesjonalnego fotografa
  • Wykonaj zdjęcia.

Możesz żałować, że korzystasz ze zdjęć od producenta. Są one poprawne technicznie, ale często powtarzają się i łatwo je znaleźć w wielu sklepach. Profesjonalna fotografia produktowa to zupełnie inna sytuacja. Możemy uzyskać świetne zdjęcia, jeśli znajdziemy kogoś z doświadczeniem i kto zaangażuje się w projekt. Możemy jeszcze wykonać zdjęcia produktowe samodzielnie, ale potrzebne nam będą odpowiednie narzędzia.

Fotografia bezcieniowa, znana również jako fotografia produktowa, nie obejdzie się bez specjalnie przygotowanego stołu lub namiotu bezcieniowego. Dzięki temu można uzyskać idealnie oświetlone zdjęcia bez cieni, odblasków i plam.

Jak zrobić zdjęcie na aukcje Allegro i do sklepu internetowego?

Wydaje się, że zrobienie zdjęcia na aukcje Allegro lub do sklepu internetowego jest łatwe. Jest to możliwe, ale tylko pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzętu i akcesoriów. Dobrze, abyś miał statyw, aparat, lampę fotograficzną (dobrym pomysłem jest użycie softboxu) oraz namiot bezcieniowy. Gdy mamy już cały niezbędny sprzęt, możemy przystąpić do pracy.

Po pierwsze: Namiot bezcieniowy

Namiot bezcieniowy to przydatne narzędzie, z którego mogą korzystać zarówno profesjonalni fotografowie, jak i ci, którzy samodzielnie wykonują sesje produktowe. Wymiary namiotu możesz dopasować do swoich potrzeb. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów. Namiot idealnie nadaje się również do fotografii i nie wymaga specjalnego przygotowania. Namiot bezcieniowy jest lekki i składany. Jest również w pełni mobilny. Można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce, a po złożeniu składa się na płasko.

Namiot bezcieniowy

Po drugie: Zdjęcie w tle

Do fotografii produktowej warto postawić na tło o neutralnych kolorach. Do fotografii produktowej najlepiej wykorzystać białe tło. Można jednak postawić również na tło w kolorze szarym, czarnym, a nawet niebieskim. Jeśli zdjęcia będą wykorzystywane na stronach e-commerce, możemy dopasować ich kolor tła do ogólnego wyglądu strony. Jeśli jednak zdjęcia będą wykorzystywane na serwisach aukcyjnych takich jak Allegro, warto zapoznać się z wszelkimi wytycznymi.

Czytnik kart Prostuff

Po trzecie: Oświetlenie produktu

Fotografia bezcieniowa jest najlepsza, gdy oświetlenie jest dobre. Dzięki niemu produkt jest widoczny i łatwy do odczytania. Alternatywą dla tradycyjnych lamp fotograficznych jest namiot bezcieniowy z wbudowaną listwą LED. Jest to wystarczająca ilość światła, aby odpowiednio oświetlić obiekt. Można również zastosować lampy błyskowe lub światła stałego.

Po czwarte: Prezentacja produktu

Odpowiednie kadrowanie to ważna zasada w fotografii produktowej. Produkt powinien znajdować się na środku. Zanim przejdziesz do kadrowania i pozycjonowania, upewnij się, że produkt jest odpowiednio zaprezentowany. Ważne jest, aby usunąć wszelkie plamy i kurz z powierzchni przedmiotu. Musi on być wolny od widocznych pęknięć, zarysowań i innych wad.

Klient może nie być w stanie zobaczyć produktu, więc zdjęcia powinny być wykonane pod każdym kątem. Pozwoli to dokładnie odtworzyć rzeczywisty wygląd produktu pod każdym kątem, w tym z góry, z boku i z przodu.

Podsumowanie

Aukcje internetowe i sklepy internetowe wymagają zdjęć produktów, które dokładnie oddają wygląd przedmiotu. Powinny one jednak być jak najładniejsze. Sesję zdjęciową produktu możesz wykonać samodzielnie, stosując się do podanych kroków. W razie problemów warto zatrudnić profesjonalnego fotografa.

W naszym sklepie znajdziesz akcesoria, sprzęt i inne dodatki. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją podróż z filmowaniem i fotografią. Odwiedź nasz sklep na www.Digital24.pl lub skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.