Olympus zaprezentował właśnie nowy obiektyw w swoim portfolio. Obiektyw M.Zuiko Digital ED 12200mm f/3.5-6.9 z 16-krotnym zoomem to najnowsza konstrukcja. Oferuje on wysoką jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych.

Na każdą wyprawę, w każdych warunkach pogodowych, potrzebny jest obiektyw.

Obiektyw jest kompaktowy i ma szybki i precyzyjny autofokus. Można go zabrać w każdą podróż niezależnie od pogody. Obiektyw świetnie nadaje się do fotografii krajobrazowej, ulicznej, a nawet fotografii ludzi. Kompaktowa i lekka konstrukcja jest idealna dla mobilności. Uszczelnienia zapewniają również komfort, ponieważ obiektyw jest odporny na kurz, zachlapania wodą lub niskie temperatury.

Układ soczewek wewnątrz obiektywu ma kluczowe znaczenie dla uzyskania wysokiej jakości obrazu.

Według producenta, obiektyw został odpowiednio zaaranżowany przy użyciu soczewek asferycznych i soczewek Super ED, dzięki czemu zjawisko dystorsji chromatycznej i aberracji zostało wyeliminowane na całej odległości ogniskowania. Olympus wyposażył także obiektyw w powłokę Zuiko Extra Low Reflection Optical coating (ZERO), która ma eliminować niepożądane flary czy zjawy w fotografii.

Autofokus, który rejestruje poruszające się obiekty w szybkim tempie.

Wewnętrzny mechanizm obiektywu ED 12-200 mm jest kompatybilny z filmami i zdjęciami, a jego zadaniem jest poruszanie tylko jednym światłem podczas ustawiania ostrości przez użytkownika. Taka konstrukcja pozwala systemowi autofokusa na płynną pracę i szybkie ustawianie ostrości na dowolnym obiekcie.

Kiedy możemy spodziewać się obiektywu dostępnego na polskim rynku?

Jak informuje Olympus, obiektyw M.Zuiko Digital ED 12200mm f/3.5-6.3 będzie dostępny w Polsce pod koniec marca 2019 roku. Obiektyw będzie można przetestować podczas targów OLYMPUS PLAYGROUND, które odbędą się we Wrocławiu na przełomie lutego i marca.

OLYMPUS PLAYGROUND odbył się już w 16 europejskich miastach i przyciągnął ponad 400 000 uczestników. W Polsce festiwal odbędzie się w dniach 15 lutego - 10 marca 2019 r. w pięknych wnętrzach starej zajezdni tramwajowej Dąbie we Wrocławiu. Dla zainteresowanych fotografią dostępne będą aparaty Olympus z serii OM-D lub PEN. W ramach festiwalu odbędą się warsztaty fotograficzne o różnej tematyce z ambasadorami marki, w tym Jakubem Kaźmierczykiem i Arcadiusem Mauritzem, a także kreatywnymi artystami. Więcej informacji można znaleźć na stronie Olympus Perspective Playground.