Mikrofon charakteryzuje się wysoką czułością, szerokim zakresem częstotliwości oraz czystym dźwiękiem bez zniekształceń. Ludzie coraz częściej poszukują wysokiej jakości mikrofonów do nagrywania dźwięku i prowadzenia internetowych transmisji "na żywo". Czy istnieje możliwość zakupu takiego sprzętu bez rozbijania banku?

Komu potrzebny jest zaawansowany sprzęt do nagrywania dźwięku?

Jeszcze do niedawna nagrywanie wysokiej jakości dźwięku było wyłączną domeną profesjonalistów. Wymagane było profesjonalne studio wyposażone w wysokiej jakości mikrofony i rejestratory. Sprzęt, który nagrywa ostry i czysty dźwięk jest obecnie dostępny dla wszystkich zjadaczy chleba. Twórcy wideo w sieci, streamerzy, gracze i artyści amatorzy - wszyscy korzystają z niedrogich mikrofonów, które mają świetne parametry. Te najnowocześniejsze mikrofony są również szeroko stosowane do telekonferencji, lekcji i innych działań przez Internet. Sprzęt ten zyskał w ostatnich miesiącach dużą popularność.

Dlaczego warto wybrać mikrofon pojemnościowy Maono?

Dla osób poszukujących precyzyjnego sprzętu do rejestracji dźwięku dostępne są dwa rodzaje mikrofonów: pojemnościowe i dynamiczne. Mikrofony pojemnościowe są prostsze i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Są również bardziej odporne na wysoki poziom ciśnienia akustycznego, dzięki czemu nadają się do stosowania w terenie i na scenie. Mikrofony pojemnościowe są bardziej kruche od konstrukcji dynamicznych i mają bardziej skomplikowane obwody zbierania dźwięku. Potrzebują też własnego zasilania. Są najlepsze dla domowych studiów nagrań. Zapewniają najwyższą jakość dźwięku. Są czułe i mają szerokie pasmo przenoszenia. Doskonale radzą sobie z rejestrowaniem cichych dźwięków i szczegółów, dzięki czemu idealnie nadają się do nagrywania wokali lub instrumentów muzycznych.

Świetny dźwięk, niski koszt Wszystko to jest możliwe z produktami Maono

Mikrofony kondensatorowe nie muszą być drogie. Istnieje wiele wysokiej jakości urządzeń dostępnych w przystępnej cenie, które zaspokoją potrzeby zarówno początkujących, jak i ekspertów. Maono, chiński producent, oferuje te dobrze oceniane modele. Maono AU-PM422 i Maono AU-A425 Plus to kompletne zestawy mikrofonowe, które dostarczane są z wieloma akcesoriami. Dzięki temu już za 300 zł można urządzić w pełni wyposażone studio nagrań. Urządzenia te dobrze nadają się dla amatorów nagrań i pozwolą im przejść na bardziej zaawansowany sprzęt do rejestracji dźwięku.

W jaki sposób wybrać mikrofon?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu do nagrywania dźwięku Parametry mikrofonu pojemnościowego. W tym przypadku w pierwszej kolejności powinny nas interesować parametry mikrofonu pojemnościowego. Wskazuje on, w którym kierunku mikrofon zbiera dźwięk. Mikrofony jednokierunkowe są w stanie zarejestrować dźwięk w określonym kierunku i wyeliminować szumy otoczenia. Mikrofony dookólne (zwane również wszechkierunkowymi) mogą być wykorzystywane do rejestrowania dźwięku z wielu kierunków. Inne ważne parametry mikrofonów to czułość (mierzona w mV/Pa), oraz częstotliwość (określająca, w jakich pasmach częstotliwości mikrofon może rejestrować dźwięk).

Dodatkowe parametry

Nie wszystkie parametry można wykorzystać do nagrywania dźwięku. Przy wyborze mikrofonu zwróćmy uwagę na to, jak można go podłączyć do rejestratora dźwięku. Najczęściej spotykane jest złącze jack, natomiast profesjonalne modele będą miały zaciski XLR. Kabel USB to świetna opcja dla mikrofonów, które można podłączyć do komputera lub urządzenia mobilnego. Gniazda słuchawkowe są również dostępne dla mikrofonów. Umożliwiają one bezpośredni odsłuch i kontrolę nad jakością nagrania. Mikrofony mogą być wyposażone w potencjometry, które regulują czułość nagrywania i kontrolują głośność słuchawek. Niektóre modele posiadają przyciski wyciszania nagrywania lub diody LED informujące o tym, czy mikrofon się włączył.

  • Niedobór energii elektrycznej? Z elektrownią EcoFlow nie będziesz miał takich problemów
  • Twoje pierwsze studio fotograficzne. Sprawdź, w co powinieneś je wyposażyć.
  • Lampa do fotografii paznokci. Sprawdź nasze propozycje
  • 12 niezbędnych rzeczy dla początkującego fotografa Sprzęt dla fotografa
  • Canon EOS R8 łączy w jednym korpusie aparat Canon R6 II z Canon RP.

Praktyczne wyposażenie

Do nagrywania dźwięku przydatne są nie tylko mikrofony i dyktafony (czyli komputery), ale także praktyczne akcesoria. Niezbędny jest odpowiedni stojak, który pozwoli na wygodne ustawienie sprzętu. W tej roli dobrze sprawdzi się regulowany wysięgnik z długim ramieniem, który przykręca się do stołu lub biurka. Dodatkowymi akcesoriami są koszyczek absorbujący wstrząsy i wibracje, w którym zawiesza się mikrofon oraz osłonki z gąbki (pop filter i windscreen cap), które służą do eliminowania przypadkowych podmuchów powietrza. Na rynku można kupić kompletne zestawy wielu mikrofonów. Niektóre mikrofony można nawet kupić w zestawie ze słuchawkami (np. Maono AU-PM401H).

Czy można kupić wysokiej jakości budżetowy mikrofon pojemnościowy za rozsądną cenę? Absolutnie!!! Mikrofon o doskonałych parametrach i dodatkowym wyposażeniu dostaniesz za kilkaset złotych. Pozwoli Ci to na stworzenie domowego studia.