Media społecznościowe to nieodłączny element życia w XXI wieku. Odgrywa ważną rolę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wiele firm, w tym salonów kosmetycznych, wykorzystuje internet do reklamowania swoich usług i publikowania zdjęć z pracy. Musisz zadbać o to, aby Twoje zdjęcia były wysokiej jakości i przekazywały wiadomość, którą chcesz przekazać. Pokażemy Ci, jak fotografować paznokcie i jaka lampa jest najlepsza do fotografii paznokci.

Jak fotografować paznokcie

Fotografowanie paznokci nie jest tak proste, jak się wydaje. Ważne jest, aby odpowiednio wyeksponować paznokcie i stworzyć zdjęcie, które przyciągnie uwagę. Jak się do tego zabrać?

Dobrze wykonana stylizacja paznokci to podstawa

To oczywiste, że fotografia paznokci zaczyna się od dobrze wykonanej stylizacji. Manicure odgrywa najważniejszą rolę w fotografii paznokci. Zadziory, zalane skórki czy krzywo pomalowana płytka paznokcia mogą zepsuć efekt. Na te elementy należy zwrócić uwagę przed fotografowaniem paznokci.

Ustawienie dłoni

Odpowiednie ułożenie dłoni na zdjęciach. Chociaż istnieje wiele zasobów online dla inspiracji, dobrym pomysłem jest przećwiczenie kilku pozycji przed zrobieniem ostatecznego zdjęcia paznokci. To pomoże Ci określić, która pozycja da najlepszy rezultat. Ta praktyka sprawi, że łatwiej i szybciej zrobisz to samo w przyszłości.

Tło zdjęcia

Profesjonalna fotografia paznokci wymaga, aby tło było widoczne na zdjęciu. Powinno być ono z jednej strony ciekawe dla oglądającego, a z drugiej nie dominować na zdjęciu. Pamiętaj, że w tego typu fotografii to paznokcie są głównym obiektem zainteresowania. Pozostałe elementy są drugorzędne.

Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie jest niezbędne do wykonania profesjonalnych zdjęć paznokci. Nie ma znaczenia czy fotografujemy paznokcie żelowe, manicure zwykłym lakierem czy paznokcie hybrydowe - dobre oświetlenie jest kluczem do ich efektywnej prezentacji.

Wykorzystanie lampy ledowej do zdobienia paznokci Salon kosmetyczny Nailspace w Poznaniu - fot. M. Soporowski

Jaka lampa jest najlepsza do fotografowania paznokci?

Do fotografowania paznokci idealnie nadają się lampy pierścieniowe. Digital24.pl ma dwie świetne opcje tego typu lamp. Pochodzą one od polskiej marki PRO STUFF. Modele te stanowią świetne uzupełnienie naturalnego światła i często są wykorzystywane jako jedyne źródło światła do fotografii paznokci w salonach kosmetycznych. Lampy pierścieniowe są przystępne cenowo, więc każdy, bez względu na stan majątkowy, może sobie na taką pozwolić.

Zastosowanie oświetlenia PRO STUFF Ring-Led do zdobienia paznokci. Salon kosmetyczny Nailspace w Poznaniu - fot. M. Soporowski

Oświetlenie pierścieniowe PRO STUFF - Profesjonalna fotografia paznokci.

PRO STUFF LED Ring PLR-25 3200-5600K to nasza pierwsza propozycja. Model ten musi oferować światło o przekątnej 25 cali oraz temperaturę barwową pomiędzy 3200 a 5600K. Polska lampa PRO STUFF wyposażona jest w ponad 800 diod LED. Zapewniają one mocne, ale miękkie i doskonale rozproszone światło, które można wykorzystać zarówno w fotografii paznokci, jak i makijażu, portrecie czy fotografii produktowej.

Lampa pierścieniowa led 25 cali PRO STUFF

Paznokcie wykonane w salonie kosmetycznym Nailspace w Poznaniu przy użyciu lampy Ring Led PRO Stuff

Lampa do paznokci ma możliwość regulacji jasności od 0 do 100 procent. Dzięki temu możemy dostosować jasność i barwę naszego światła do potrzeb każdej sesji zdjęciowej. Lampa do fotografii paznokci PRO STUFF jest lekka i kompaktowa, dzięki czemu możemy ją bez problemu zabrać do naszych klientów (w przypadku, gdy świadczymy mobilne usługi kosmetyczne).

PRO STUFF lampa pierścieniowa Led 18 cali

Lampa ta dostępna jest również w mniejszej wersji w Digital24.pl. Model PRO STuff LED RING PLR-18 5600K jest równie dobry do profesjonalnych zdjęć paznokci, jak jego większa wersja. Obrotowa głowica pozwala na dostosowanie kąta padania światła do przodu i do tyłu do swoich potrzeb.

Jesteśmy wdzięczni salonowi kosmetycznemu NAILSPACE w Poznaniu za współpracę. Dzięki temu mogliśmy wykonać zdjęcia próbne.

Dofinansowanie na pierwszy biznes w fotografii. Możecie zobaczyć co dostajecie za prawie 40 tysięcy złotych.

W naszym sklepie znajdziesz akcesoria, elementy i sprzęt fotograficzny. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją podróż z filmowaniem i fotografią. Odwiedź nasz sklep na www.Digital24.pl lub skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.