Wiele osób zadaje teraz pytanie: Jakiego aparatu użyć do robienia zdjęć będąc na wakacjach? Niektórym do codziennego użytku wystarczy smartfon, a inni będą szukać bardziej zaawansowanych rozwiązań, takich jak kamera czy dron. Który z nich powinieneś wybrać? Który z nich będzie bardziej praktyczny i przyniesie lepsze efekty? Polecamy!!!

Aparat fotograficzny czy smartfon? Co warto zabrać ze sobą na wakacje?

Masz w głowie wakacje i zastanawiasz się nad zakupem aparatu fotograficznego? Bądź ostrożny w dokonywaniu zakupu. Możesz żałować podjęcia decyzji o zakupie przypadkowego sprzętu. Odbije się to nie tylko na Twoim portfelu, ale także na jakości wakacyjnych zdjęć. Brak wiedzy na temat lustrzanek i bezlusterkowców sprawi również, że Twoje zdjęcia z wakacji nie będą wysokiej jakości. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy planujesz fotografować tylko w trybie automatycznym. Lepiej zainwestować w nowoczesny smartfon, który oferuje zaawansowaną obróbkę, jeszcze przed wykonaniem zdjęć.

Jaki aparat fotograficzny wybrać?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, tylko praktyka połączona z wiedzą i wysokiej jakości sprzętem może pozwolić Ci na robienie zdjęć przewyższających te wykonane smartfonami. Jeśli masz pojęcie o fotografowaniu lustrzanką lub najnowszymi bezlusterkowcami i dysponujesz odpowiednim budżetem, możesz pozwolić sobie na zakup aparatu. Który z nich powinieneś wybrać?

DSLR

Choć lustrzanki powoli tracą popularność na rzecz bezlusterkowców to nadal są bardzo popularne, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Aparat ten jest idealny dla osób, które mają już podstawowe pojęcie o zaawansowanej fotografii. Dobrej jakości lustrzanka może służyć do wykonywania zachwycających ujęć krajobrazowych i portretów. Sprawdza się również przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów. Można fotografować dzieci biegnące po plaży lub ludzi i inne obiekty poruszające się po ulicach miast.

Bezlusterkowiec

Uważamy, że aparaty bezlusterkowe będą wielkim hitem w nadchodzącym sezonie wakacyjnym. Są mniejsze i lżejsze od lustrzanek, mogą ważyć nawet o połowę mniej. Można je zabrać wszędzie i uchwycić wszystkie ważne momenty w wakacyjnej fotografii i wideografii.

Aparat kompaktowy

Te kompaktowe aparaty są najlepsze na wakacje. Są one niewielkie i mogą zmieścić się w kieszeni. Można również nosić taki sprzęt w ręku lub na szyi bez dodawania wagi. Aparaty te nie wymagają specjalnej wiedzy. Nowoczesne aparaty wykorzystują zaawansowaną elektronikę i oprogramowanie, które automatycznie dostosowuje wszystkie parametry, takie jak oświetlenie, odległość, prędkość.

Fotografia dronem oferuje nowy sposób na uwiecznienie wakacyjnych wspomnień

Dron daje nowe spojrzenie na fotografię wakacyjną. Zdolność drona do rejestrowania zdjęć i "filmów z nieba" inspiruje kreatywność. Dzięki temu zdjęcia z rodzinnych wakacji i samotnych wędrówek mogą mieć szerszy zakres niż zdjęcia wykonane smartfonem lub aparatem.

Drony do wykorzystania na wakacjach jeszcze do niedawna nie były dostępne. Jednak ich popularność rośnie. Na rynku pojawiły się bowiem nowe modele, które dzięki swojej lekkiej i kompaktowej konstrukcji mogą być używane w większości krajów bez rejestracji. Do takich modeli należy dron DJI Mini 3 Pro RC, oraz DJI Mini 3 Pro RC - N1.

Modele te są łatwe w obsłudze. Modele te posiadają funkcję unikania przeszkód, dzięki której można uchwycić niezapomniane zdjęcia i materiały wideo z wakacji, a także uroczystości rodzinnych i innych ważnych wydarzeń. Sprzęt ten jest niezwykle łatwy w obsłudze.

Gdzie latać dronem na wakacje?

Według statystyk około 10 000 osób w naszym kraju posiada świadectwo kwalifikacji UAVO, które pozwala im na używanie dronów w celach komercyjnych. Jeśli dron jest używany czysto rekreacyjnie (czyli Możemy mówić o liczbie nawet do 100 000 użytkowników, którzy używają dronów do filmowania i fotografowania na własny użytek. Jak widać, większość z tych osób będzie chciała zabrać swój sprzęt ze sobą na wakacje.

Jeśli planujesz używać drona do robienia zdjęć na wakacjach lub w innych celach, zwróć uwagę na jego wagę. Bez zezwolenia i badania fizycznego dron może ważyć tylko mniej niż 250g. Wyjątkiem są tereny wokół lotnisk, specjalnej strefy powietrznej, baz wojskowych, stacji pogotowia ratunkowego, szpitali, banków i instytucji o strategicznym znaczeniu dla państwa (elektrownie, urzędy), a także parków narodowych, gdzie takie urządzenia rejestrujące są surowo zabronione.

Jeśli chcesz robić zdjęcia dronem będąc na zagranicznych wakacjach, sytuacja może być nieco inna. Ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują w poszczególnych krajach. Niektóre kraje, takie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Egipt, Kirgistan lub Kuba, mają zakaz używania dronów. Jednak nawet jeśli spróbujesz go wwieźć, może zostać skonfiskowany.

W naszym sklepie znajdziesz akcesoria, sprzęt i inne dodatki. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją podróż z filmowaniem i fotografią. Odwiedź nasz sklep na stronie www.Digital24.pl lub skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.