Dobry plecak lub torba do fotografii jest najlepsza. A jednak... A jednak, równie przydatne okazują się pasy fotograficzne. Świetnie sprawdzają się zarówno w fotografii plenerowej, jak i studyjnej, a także podczas imprez okolicznościowych i pracy w studio. Jaki pasek wybrać, aby bezpiecznie i wygodnie transportować aparat kompaktowy, bezlusterkowiec lub lustrzankę? Polecamy!!!

Pasek do aparatu - dlaczego warto go kupić?

Aparat fotograficzny to najcenniejsza rzecz, jaką posiada fotograf. Aparat ten należy chronić i dbać o niego, zwłaszcza gdy wychodzimy fotografować na śluby lub inne okazje. Paski fotograficzne Peak Design zostały zaprojektowane tak, aby chronić Twój aparat przed przypadkowymi upadkami i pozwolić Ci mieć go zawsze przy sobie.

Paski Peak Design - niekwestionowana funkcjonalność i jakość

Przy zakupie paska do aparatu warto wybrać produkt renomowanej i cenionej marki. Peak Design jest właśnie taką marką.

Marka ta stawia na styl i wygodę, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo dla całego sprzętu fotograficznego. Producent doskonale zdaje sobie sprawę z jakości swoich produktów i oferuje dożywotnią gwarancję na wszystkie produkty, w tym paski.

 

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na modele z serii Peak Design SLIDE i SLIDER LITE, a także na serie CUFF, oraz LEASH.

 

Paski z serii SLIDE i LITE - idealne na szyję i ramiona.

Paski do aparatów fotograficznych Peak Design z serii SLIDE to idealne rozwiązanie dla fotografów, którzy chcą mieć swój aparat blisko siebie każdego dnia. Te uniwersalne, wygodne gadżety dostępne są w różnych kolorach, m.in. czarnym, szaro-zielonym, niebieskim.

Paski Peak Design znane są z charakterystycznego mocowania w postaci kotwicy. W zestawie z paskiem znajdują się aż 4 sztuki. W zestawie znajduje się również klucz imbusowy oraz płytka, którą można wkręcić w mocowanie statywu, aby zamocować kotwicę. Dzięki temu pasek do aparatu można dopasować do indywidualnych preferencji i nosić na wiele różnych sposobów.

Wykonywanie pasków do slajdów

Nylonowy splot jest trwały w przypadku pasków do aparatów z serii SLIDE i LITE. Modele te mają prosty, klasyczny design, który pozbawiony jest ornamentów czy hieroglifów.

Modele te zwracają uwagę zmienną długością, którą można regulować w zakresie od 99 do 145cm. Do szybkiego i łatwego dopasowania długości można wykorzystać klamrę. Otwiera się i zamyka intuicyjnie w jednej ręce.

Co ważne, paski Peak Design pokryte są z jednej strony gumowymi wypustkami, dzięki czemu pasek nie ślizga się na ubraniach wykonanych ze śliskiego materiału.

Jaka jest różnica między paskami SLIDE a SLIDE LITE?

Paski do aparatów Peak Design są niezrównane pod względem jakości, funkcjonalności i stylu. Paski z serii SLIDE zostały zaprojektowane z myślą o lustrzankach i cięższych konfiguracjach. Paski SLIDE LITE mogą być używane do aparatów kompaktowych i bezlusterkowych. Kolejną ważną różnicą jest szerokość paska, która w przypadku SLIDE wynosi 4,5cm, a w SLIDE LITE 3,2cm.

Nie sposób nie wspomnieć o przestrzeni potrzebnej do przechowywania pasków Peak Design w plecaku. Ten model łatwo złożyć na trzy części za pomocą dołączonej do niego wkładki na ramię. Wtedy masz wydłużony kawałek do transportu. Z kolei pasek SLIDE LITE można zwinąć w mniejsze rolki i zajmuje mniej miejsca.

Paski LEASH - odpowiednie na szyję i ramię

Nowe paski Peak Design z serii Leash dostępne są w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i zielono-szarym. Produkt ten został całkowicie odmieniony pod względem designu i funkcjonalności. Klasyczny design pasków przypadnie do gustu wszystkim fanom marki, a także przyciągnie nowych klientów.

Parametry użytkowe pasków do smyczy

Nastąpiła znaczna poprawa w zakresie funkcjonalności i jakości wykonania. Najważniejszy jest materiał, z którego wykonany jest pasek. Pasek do aparatu LEASH został wykonany z wytrzymałego, a zarazem łatwego w użyciu nylonu o grubszym, ale gładszym splocie. Innowacyjny system kotwic Peak Design i ten materiał zapewniają doskonałą ochronę i siłę udźwigu do 90 kg.

Pas z serii LEASH ma zaledwie 56g wagi i 19mm szerokości. Można go zwinąć i włożyć do kieszeni.

Regulowany zakres długości od 84 do 152 cm jest tym, co czyni pasek LEASH jeszcze bardziej użytecznym. Wystarczy pociągnąć za aluminiową klamrę na pasku, aby dostosować długość. Gładko przesuwa się po tkaninie i nie pozostawia widocznych śladów ani otarć.

Seria CUFF posiada wytrzymałe paski nadgarstkowe

Opaski na rękę z serii CUFF firmy Peak Design, w tym modele SLIDE, SLIDE LITE i LEASH, występują w różnych opcjach kolorystycznych. Zostały zaprojektowane tak, aby były wygodne do użytku zarówno w studio, jak i w terenie.

Największą zaletą paska CUFF jest jego dyskretność. Wielu fotografów przyciąga prostota konstrukcji paska CUFF oraz jego kompaktowe wymiary. Model ten można dopasować do obwodu nadgarstka.

Paski do aparatów Peak Design CUFF posiadają innowacyjny system kotwic, który pozwala na szybkie wypięcie aparatu w celu wykonania zdjęcia. Pasek jest lekki - waży zaledwie 25g i można go łatwo wsunąć do kieszeni koszuli lub spodni.