Fotografia sportowa jest bardzo szczególną formą sztuki. Pozwala nam uchwycić wiele najbardziej ekscytujących momentów z życia sportowców. Wymaga jednak również umiejętności uchwycenia obiektu w ruchu. Słabej jakości sprzęt może to utrudnić. Aby uchwycić jak najlepszy obraz takich sytuacji, ważne jest posiadanie odpowiedniego obiektywu. Będziemy analizować obiektywy sportowe Sigma i polecać, które modele warto rozważyć. Serdecznie zapraszamy!

Obiektywy sportowe Sigma - dlaczego warto je mieć

Fotografowie na całym świecie kochają obiektywy Sigma, i to nie tylko te z linii Sport. Są one cenione za swoją niezawodność, wysoką jakość i nieograniczone możliwości. Marka oferuje szeroki wybór rozwiązań optycznych, które są kompatybilne z najpopularniejszymi markami, takimi jak Pentax, Sony, Olympus czy Sony. Zdecydowanym atutem są obiektywy sportowe Sigma, pasujące do niemal wszystkich lustrzanek dostępnych na rynku. Dodatkowo, marka wprowadziła niedawno na rynek pierwszy ultraobiektyw do aparatów bezlusterkowych z mocowaniem Sony E.

Jaki obiektyw wybrać do fotografii sportowej?

Jedna rzecz jest zasadnicza, jeśli chodzi o fotografię sportową: to nie aparat, ale obiektyw odgrywa w niej podstawową rolę. Od tego, jaki obiektyw wybierzemy, zależeć będzie jakość naszych zdjęć. Jeśli planujemy specjalizować się w tej dziedzinie fotografii, należy zastanowić się, czy nie zrezygnować z wysokiej klasy korpusu aparatu na rzecz wysokiej jakości obiektywu.

Do fotografii sportowej dobrze sprawdzi się obiektyw o ogniskowej 70-200 mm. Jeśli jednak chcemy fotografować na odległość lub z szybko poruszającymi się obiektami, warto zainteresować się optyką w zakresie 400-600mm.

Obiektywy Sigma z serii Sport - Co polecamy?

Obiektywy sportowe Sigmy to szeroka oferta, która skierowana jest przede wszystkim do lustrzanek. Nie mogliśmy się jednak oprzeć, by w naszym zestawieniu znalazła się wypuszczona po raz pierwszy przez Sigmę optyka do aparatów bezlusterkowych. Przyjrzyjmy się, które modele są warte Waszej uwagi:

Sigma 70-200 mm f/2.8 DG OS HSM SPORT

Uniwersalny teleobiektyw zmiennoogniskowy Sigma SPORT 70-200 mm f/2.8 DGOS HSM charakteryzuje się jasnym, wyszukanym designem. Pozwoli Ci on na wykonywanie zachwycających zdjęć zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Optyka ta posiada 11 zaokrąglonych listków przysłony, które pozwalają na pełną kontrolę nad głębią ostrości, od wartości przysłony F/22 do F/2.8. Dzięki tym parametrom obiektyw sportowy jest niezwykle jasny jak na swoją klasę zoomu. Możliwe jest zastosowanie zaawansowanych technik kontroli ostrości, co skutkuje efektem Bokeh. Efekt ten świetnie sprawdza się zarówno w fotografii portretowej, jak i sportowej. Wyostrza on obiekt i rozmywa tło.

Obiektyw posiada również 10 elementów o niskiej dyspersji, które niemal eliminują aberracje chromatyczne i rozwarstwienie kolorów. Pomaga to uzyskać wyraźne kolory za każdym razem, gdy fotografujesz ważne wydarzenia sportowe. Wielowarstwowa powłoka ogranicza duszki i niepożądane flary. Obiektyw przeznaczony jest do aparatów z mocowaniem Nikon F i Canon EF.

Sigma 120-300 mm f/2.8 DG OS HSM SPORT

Z systemu stabilizacji optycznej korzysta Sigma 120-300 mm f/2.8 DGOS HSM, która jest jasnym i szybkim teleobiektywem. Oferuje on doskonałą jakość w całym zakresie ogniskowych, począwszy od maksymalnego otworu przysłony F/2.8. Ostre ujęcia możliwe są dla czasów nawet o 4 stopnie EV większych dzięki wydajnej stabilizacji obrazu.

Sportowy obiektyw posiada dwie soczewki FLD (szkło o niskiej dyspersji klasy premium), a także jedną soczewkę SLD, która eliminuje wszelkie aberracje chromatyczne. Najnowsze wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne chronią przed efektami flary i blików, nawet gdy fotografujemy pod słońce. Efekt rozmycia obrazu potęguje 9-listkowa przysłona.

Sigma 150-600 mm f/5-6.3 DG OS HSM SPORT

To pierwszy dostępny w sprzedaży ultrawide'owy obiektyw zmiennoogniskowy z serii Sigma Sport, skierowany do aparatów bezlusterkowych. Model z mocowaniem Sony E-mount charakteryzuje się długim zakresem ogniskowych 150-600mm.

Obiektyw idealnie nadaje się do fotografii sportowej i spełni wszystkie oczekiwania, nawet tych najbardziej wymagających fotografów. Obiektywy z serii Sports wykonane są wyłącznie z mocnych i trwałych materiałów. Ultralekka, odporna na zachlapania i kurz konstrukcja obiektywu zapewnia maksymalny komfort pracy w każdych warunkach.

Sigma 60-600mm F4.5-6.3 S DG OS HSM

Sportowy obiektyw Sigmy pokrywa zakres ogniskowych od 60mm do 600mm i oferuje tak samo wysoką jakość obrazu jak Sigma S150-600mm F5-6 DG OS HSM. W tym modelu zastosowano 25 elementów w 19 grupach. Pozwala to na uzyskanie takiej samej jakości obrazu na całej długości ogniskowej. System inteligentnej stabilizacji obrazu OS zapewnia w obiektywie Sigma 60-600 mm F4.5-6.3 S DG OS SSM wydłużenie czasu ekspozycji aż o 4 stopnie EV.

Główną cechą tego obiektywu jest błyskawiczny autofokus, który oparty jest na ultradźwiękowym silniku HSM i zaktualizowanym algorytmie. Dzięki niemu można uchwycić każdy ruch. Ten model to świetny wybór dla fotografów sportowych, którzy cenią sobie wysoką jakość zdjęć, szeroki zakres ogniskowych oraz poręczność.

Obiektyw Sigma 500mm F4 S DG OS HSM

Sigma 500mm F4S DG OS HSM jest wygodny i odporny na wszelkie zabrudzenia. Spełnia również najwyższe standardy dla super teleobiektywów sportowych. W modelu tym zastosowano najnowsze technologie, które pozwalają na korzystanie z wielu dodatkowych funkcji i właściwości, w tym zwiększonej odporności na kurz i zachlapania oraz wydajnego systemu stabilizacji obrazu, kompatybilności z telekonwerterami Sigma i rozszerzonych trybów autofokusa, napędu HSM i wielu innych. Sigma 500mm F4 DGOS HSM to połączenie doskonałej funkcjonalności i najlepszej jakości obrazu.

W naszym sklepie znajdziesz akcesoria, sprzęt do studia i sprzęt fotograficzny. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją podróż z filmowaniem i fotografią. Skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz sklep na stronie www.Digital24.pl. Jesteśmy również na Facebooku i Instagramie.