Czy oglądacie streamingi? Czy słuchasz podcastów? Chcesz spróbować, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć? Przygotowaliśmy cenne informacje, które pomogą Ci rozpocząć streaming i wybrać odpowiednie urządzenia do streamingu, aby dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Przedstawimy kilka podstawowych informacji, które pomogą Ci zacząć przygodę ze streamingiem.

Co to jest streaming?

Przyjrzyjmy się najpierw, jakie urządzenia do streamingu są najlepsze i jak streamować, aby przyciągnąć potencjalnych widzów. Streaming to po prostu udostępnianie treści w sieci. Strumieniować można na wiele sposobów. Możesz pokazać swój ekran lub monitor podczas grania w gry lub prowadzić transmisję na żywo z meczu piłkarskiego lub koncertu, w którym uczestniczysz. Streaming wydarzeń i gier e-sportowych zyskuje z każdym dniem coraz większą popularność.

Streaming jest popularnym sposobem na zarabianie pieniędzy, zwłaszcza dla młodych ludzi. Popularni streamerzy mogą uzyskać tysiące wyświetleń w jednej transmisji. Oznacza to, że tysiące osób na całym świecie może oglądać transmisję i komentować wydarzenie. Jest to pierwszy krok do nawiązania umów reklamowych ze znanymi firmami i wyświetlania reklam podczas transmisji. Należy pamiętać, że popularność buduje się przez wiele lat.

Jak rozpocząć streaming?

Chętnie pomożemy Ci w strumieniowaniu po opanowaniu podstaw strumieniowania. Potrzebny będzie profesjonalny sprzęt do streamingu, a także chęć przesyłania strumieniowego odpowiednich treści. Załóżmy, że masz połączenie z Internetem i komputer. Teraz spójrzmy na urządzenia do streamingu. Są to najbardziej podstawowe narzędzia, których będziesz potrzebować:

Kamera

Każdy streamer powinien przygotować się na kamerę do streamingu. Chodzi nie tylko o streamowanie odpowiednich treści, ale także o świetną jakość obrazu. Warto zainwestować w model, który nie zawiedzie, gdy szukamy sprzętu do nagrywania wideo. Do streamingu najlepiej nadaje się kamera Canon M50, która potrafi nagrywać filmy w pięknych kolorach i z dużą ilością szczegółów. Duża matryca kamery Canon i wyjątkowa moc obliczeniowa pozwalają uzyskać oszałamiające zdjęcia i filmy 4K o kinowej jakości. Urządzenie doskonale radzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Aparat Canon M50 i obiektyw EF-M 15-45

Mikrofon komputerowy

Mikrofon komputerowy to kolejne niezbędne akcesorium do streamowania. Statyw do mikrofonu komputerowego Maono PM325T to świetny wybór dla początkujących, Youtuberów i piosenkarzy. Ten profesjonalny mikrofon pojemnościowy ma charakterystykę dookólną i zbiera krystalicznie czysty dźwięk oraz nagrywa go w naturalny sposób. Model ten nie potrzebuje zewnętrznego zasilania, dzięki czemu może pracować w każdych warunkach nagraniowych.

Maono PM325T mikrofon komputerowy USB

Co to jest Green Screen? Tło, które możesz zmienić w Skype!

Zielone tło, znane również jako zielony ekran, jest niezbędnym elementem wyposażenia domowego i profesjonalnego studia. Zielone tło jest niezbędne do streamingu, profesjonalnej produkcji wideo, a nawet filmowania w profesjonalnym studiu.

Strumieniowanie na żywo na zielonym ekranie z zielonym tłem

Jak działa zielony ekran?

Zielony ekran lub zielone tło to podstawowe narzędzie dla początkujących streamerów. Jest niezbędnym wyposażeniem każdego studia filmowego lub nagraniowego, także domowego. Technologia green screen działa poprzez usunięcie tła z nagrywanego materiału i umieszczenie w jego miejsce innego tła. Green screen to potężne narzędzie do manipulacji obrazem.

Być może zastanawiasz się, dlaczego istnieje zielone tło. Jest to dość proste. Najlepiej jest kontrastować kolor swojej skóry z kolorem zielonym. Dlatego jeśli nagrasz swoją audycję na zielonym tle, będziesz bardziej atrakcyjny. Innym powodem jest to, że producenci rzadko używają koloru zielonego.

Dodatkowe akcesoria do streamingu

Rozpoczęcie streamingu może być trudne, zwłaszcza jeśli sprzęt do streamingu nie jest dobrze złożony. Warto zainwestować w akcesoria ułatwiające streaming. Należą do nich karty do streamingu na żywo, takie jak Cam Link. Polecamy chwytaki, które są popularne zarówno wśród początkujących, jak i profesjonalnych streamerów, a można je kupić w Digital24.pl

Jak rozpocząć streaming? Podsumowujemy.

  1. Powinieneś mieć dobry dźwięk, światło i treść.
  2. Powinieneś mieć połączenie internetowe, które jest szybkie i niezawodne.
  3. Bądź sobą i zachowuj się naturalnie
  4. Regularnie publikuj treści.
  5. Ułatwiaj interakcję z uczestnikami.