Pierwsze promienie słońca dopiero zaczynają przebijać się przez drzewa. Niebo jest prawie czyste i błękitne. Mrok i szarość odeszły w niepamięć. Plener to świetne miejsce do uchwycenia piękna natury. A co jeśli nie masz świetnego pomysłu na wiosenne zdjęcia do uwiecznienia? Oto kilka cennych wskazówek i trików. Puść wodze fantazji i zrób zdjęcia, które z dumą pokażesz w swoim portfolio.

Sesja wiosenna - Stwórz konkretny plan działania

Szukasz wyjątkowej i klimatycznej sesji wiosennej? Nie chcesz przegapić okazji do uwiecznienia tych zdjęć, więc zacznij działać już teraz. Jak przygotować się do wiosennej sesji zdjęciowej w 2019 roku? Najłatwiej jest podzielić swój plan działania na wiele etapów. Zacznij od podjęcia decyzji, jaki efekt chcesz uzyskać i jaką atmosferę mają stworzyć Twoje zdjęcia. Następnie wybierz miejsce, w którym chcesz wykonać zdjęcia. Łatwiej będzie znaleźć odpowiednią przestrzeń, jeśli wiesz, czego oczekujesz od sesji.

Jeśli nie wiesz, gdzie zrobić wiosenne zdjęcia w ciekawej lokalizacji, poszukaj inspiracji w Internecie. Jesteś członkiem grup na mediach społecznościowych, które zrzeszają profesjonalnych i początkujących fotografów? Poproś ich o podzielenie się pamiętnymi lokalizacjami. Pinterest.com to świetne miejsce do szukania inspiracji. Nie musisz obawiać się najbardziej popularnych miejsc. Możesz zmaksymalizować potencjał danego miejsca i przedstawić je w świeży sposób, jeśli odpowiednio zaplanujesz sesję. Następnie znajdź modelkę, która dołączy do sesji lub zaproś do niej kogoś ze swojego otoczenia.

Kiedy już zdecydujesz o charakterze sesji, wybierzesz idealną lokalizację i znajdziesz modelkę, czas pomyśleć o sprzęcie i czasie, jaki będzie potrzebny. Kluczowe jest, aby akcesoria i sprzęt były odpowiednie do wiosennej fotografii. Do zdjęć wykonywanych pod światło słoneczne niezbędne będą różnego rodzaju modyfikatory światła oraz lampy błyskowe zasilane bateriami. Nie zapomnij o logistyce transportu i wykorzystania sprzętu poza studiem.

Jak sprawić, by wiosenna fotografia była bardziej ekscytująca?

Solidnym fundamentem udanej wiosennej sesji zdjęciowej jest solidne przygotowanie. Warto pomyśleć o tym, jak urozmaicić fotografię, gdy już mamy gotowy plan. Każdy fotograf ma swoje unikalne patenty na dodanie charakteru i klimatu na zdjęciach. Jednak w wielu przypadkach wystarczą proste, ale skuteczne zabiegi. Co zrobić, aby wiosenne zdjęcia były ciekawsze i bardziej wyjątkowe?

Jednym ze sposobów jest zmiana perspektywy. Możesz stworzyć iluzję, że model został "przyłapany" na robieniu czegoś, jeśli sfotografujesz go z nieoczywistej pozycji. Inny trik? Kolejną sztuczką jest wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni i poszukiwanie "naturalnych kadrów", którymi mogą być elementy krajobrazu miasta, a nawet przyrody. Zobacz, jak zmienia się ujęcie, gdy wkomponujesz swojego modela lub modelkę w taki kadr.

Poproś modelkę o przyniesienie kilku sztuk odzieży, gdy przygotowujesz się do wiosennej sesji zdjęciowej. Sfotografuj modelkę w nowym stroju i zrób wiele ujęć pod różnymi kątami. Dzięki temu unikniesz wrażenia, że jesteś przewidywalny. Nie bój się pokazać niektórych elementów stylizacji z bliższej perspektywy na tle naturalnych elementów krajobrazu, które są typowe dla tej pory roku. Takie zdjęcia będą świetnym uzupełnieniem serii. Dzięki tym zdjęciom będziesz mógł zaskoczyć swoich odbiorców i stworzyć pewien klimat.

Dodatkowe wskazówki dotyczące wiosennych sesji zdjęciowych

Możesz uniknąć porażki, postępując krok po kroku według opracowanego planu działania. Można mieć zachwycający i inspirujący wiosenny plener. Nie należy jednak bać się od czasu do czasu łamać ustalonego planu. Jeśli czujesz potrzebę zaprezentowania modelki w ciekawy sposób poprzez wykonanie zdjęcia niezgodnego z planem, to podążaj za tym impulsem. Każda sesja plenerowa daje Ci szansę na wyrażenie swojej kreatywności i wrażliwości, a także na pracę nad własnym stylem.