Aparaty bezlusterkowe Canon EOS R7 i EOS R10 - Szukasz nowego...

Canon jest liderem rynku w sprzedaży aparatów pełnoklatkowych. Nadszedł właściwy czas, aby rozszerzyć portfolio firmy Canon o korpusy bezlusterkowe. Korpusy te cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Canon EOS R7, oraz EOS R10 to bezlusterkowe korpusy, które posiadają nową matrycę w formacie APS C. Mogą to być kolejne po EOS R5 czy EOS R6 duże hity sprzedażowe. Co może spodobać się nowym użytkownikom w tych modelach?

  • Aparaty z matrycami APS-C mogą być łatwiej wyposażone w doskonałe obiektywy.
  • Crop w aparacie z matrycą APS pozwala uzyskać lepszą, wydajniejszą ogniskową przy zachowaniu pełnej matrycy. W przypadku Canona jest to 1,6x.
  • Aparat z matrycą APS-C jest często bardziej opłacalny dla mniej doświadczonych użytkowników. W takim aparacie bezlusterkowym można również zamocować obiektyw za pomocą pełnoklatkowego bagnetu RF, lub adaptera z systemów EF i EF-S.

Ten sam bagnet R - nowy obiektyw RF-S

Nowe aparaty bezlusterkowe Canon EOS R7 i EOS R10 to ukłon w stronę mniej doświadczonych użytkowników. Pod względem wyglądu i obsługi są bardzo podobne do swoich poprzedników, modeli R5 i R6. Nowe aparaty bezlusterkowe EOS R7 i EOS R10 mają jednak nową matrycę APS C i bagnet RF. Do aparatów tych można teraz dołączać pełnoklatkowe obiektywy Canon wykorzystujące mocowania RF. Canon ogłosił, że obiektywy RF zaprojektowane specjalnie dla matryc APS-C są już dostępne.

Specyfikacja i możliwości Canon EOS R7

EOS 7D to najpopularniejsza lustrzanka na liście Canona. Wie o tym każdy, kto ma choćby pobieżną wiedzę na temat portfolio Canona. EOS R7, czyli jego bezlusterkowy odpowiednik, jest tym, co znajduje się za kulisami.

Canon EOS R7

EOS 7D, a także nasz nowy EOS R7, zostały zaprojektowane z myślą o fotografii dzikiej przyrody i sportu. Możliwe jest również śledzenie za pomocą autofokusa.

Ta matryca CMOS ma 34,4 MP (w rzeczywistości 32,5 MP) i jest wyposażona w przetwarzanie obrazu Digic X, pięcioosiową stabilizację i system Dual Pixel CMOS AF I do śledzenia obiektów - zwierząt, ludzi i pojazdów - z precyzyjnym wykrywaniem oczu i twarzy. Wybór manualny z ograniczeniem wielkości maksymalnego punktu ostrości pozwala wybrać do 5915 pól AF. Do ustawiania punktu AF służy joystick. Nie zabrakło również kółka nastawczego. Dzięki niemu można szybko i łatwo ustawić punkty AF, pstrykając kciukiem. EOS R7 może rejestrować 15 zdjęć na sekundę przy użyciu migawki mechanicznej oraz 30 zdjęć na sekundę przy użyciu migawki elektronicznej.

Do kadrowania służy wizjer EVF o rozdzielczości 2,36 mln punktów lub obrotowy dotykowy ekran LCD. Aparat idealnie nadaje się do filmowania. Może nagrywać wideo w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę lub Full HD przy 120 klatkach na sekundę. Kamera waży 612g i można ją zapisać na dwóch kartach SD.

Canon EOS R10 - specyfikacja i możliwości

Aparat EOS R10 to model, który został zaprojektowany z myślą o twórcach stylu życia, którzy są zawsze w ruchu. Aparat ten idealnie nadaje się zarówno do efektywnego fotografowania, jak i filmowania podczas podróży.

Canon EOS R10

Canon EOS R10 może pochwalić się matrycą APS-C o rozdzielczości 24,2 MPix. Posiada również obrotowy ekran i niezwykle szybki autofokus. Model ten nie posiada mechanicznie stabilizowanej matrycy. Zamiast tego posiada stabilizację Movie Digital IS, która służy przede wszystkim do kręcenia wideo. R10 może wykonać 15 zdjęć na sekundę przy użyciu mechanicznej migawki, a 23 przy użyciu migawki elektronicznej. W aparacie znajduje się tylko jedno gniazdo kart SD. Waga aparatu to 429 g.

Dla sensorów APS-C dostępne są dwa nowe obiektywy RF

Podczas wczorajszej premiery pojawiły się nowości wykraczające poza wprowadzenie na rynek bezlusterkowych korpusów EOS R7, oraz EOS R10. Dwa wszechstronne, lekkie i ultralekkie obiektywy zaprezentował Canon, rozszerzając serię obiektywów RF dla modeli EOS R7/EOS R10.

  • RF-S - 18-45mm F4.5-6.3 IS STM
  • RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

Obiektyw RF-S18-45mm F4.5 -6.3 IS STM jest uniwersalny i sprawdzi się w codziennej fotografii. Model ten charakteryzuje się kompaktową konstrukcją i chowanym mechanizmem obiektywu. Mechanizm STM i ręczne ustawianie ostrości zapewniają cichy, płynny autofokus podczas filmowania.